Існує поширена думка, що бездомні люди – виключно ті, хто ночують на теплотрасах та шукають їжу на смітниках. Але, за законодавством, бездомною є будь-яка людина, не зареєстрована (не прописана) за місцем проживання.

            Бездомність – це соціальне становище людини, зумовлене відсутністю в неї жилого приміщення (будинку, квартири, кімнати тощо), яке б вона могла використовувати для проживання/перебування і в якому могла бути зареєстрованою.

            Центр обліку бездомних громадян є спеціалізованим закладом соціального захисту, утвореним для ведення обліку громадян, що не мають житлового приміщення (будинку, квартири, кімнати тощо), яке вони можуть використовувати для проживання, перебування і в якому можуть бути зареєстровані.

            Рішенням сесії Одеської обласної ради від 10 вересня 2010 року утворено Ізмаїльське відділення Обласного центру обліку бездомних громадян (код ЄДРПОУ 37352327). На обліку в центрі перебуває 3,4 тис. бездомних громадян. В практику роботи центру введено проведення виїзних прийомів працівниками центру в медичних закладах, в місцях позбавлення волі. Проведення спільно з працівниками органів внутрішніх справ патрулювання з метою виявлення місць зосередження бездомних громадян та надання їм необхідної оперативної допомоги. Важливим напрямком в діяльності центру є робота по профілактиці бездомності серед громадян, надання необхідної юридичної допомоги в відновленні незаконно порушених житлових прав громадян.

            Працівниками центру налагодженні плідні робочі стосунки з державними установами та суспільними організаціями області, завдяки чому надається ефективна допомога громадянам в якнайшвидшому відновленні документів та вирішенні соціально – побутових проблем.

            Юридична адреса розташування Ізмаїльського відділення Комунальної установи «Обласний центр обліку бездомних громадян»: 68600 Одеська область, м .Ізмаїл, вулиця Телеграфна, буд,19-А.

            Керівник – Кравченко Олександра Опанасівна, тел. (04841) 6-50-80.

            Основні послуги, які надаються Ізмаїльським відділенням Комунальної установи «Обласний центр обліку бездомних громадян»: